מהם סרמידים ומדוע אנו משלבים אותם במוצרים שלנו?

יום רביעי, אוקטובר 17, 2012 @ 08:45
עורך: Sinay Graphics

סרמידים הם מולקולות שומן גדולות המצויות בריכוז גבוה בממברנות של התאים. הם מהווים מעין דבק במרווח הבין-תאי, ומשתתפים בתהליך המטבוליזם של התא. התקדמות הגיל, יחד עם גורמים סביבתיים, מביאים לתהליך מתמשך של הרס ופירוק סרמידים. במידה ולא מתבצע תהליך של תיקון וסינתזה מחדש של סרמידים – עלול להיגרם נזק ממשי לרקמה. ירידה בכמות הסרמידים בעור גורמת לאובדן לחות וליצירת מראה מקומט ובלתי אחיד. בנוסף נגרמת פגיעה במבנה הצמתים שבין התאים, והפחתה ביכולת שלהם להתגונן מפני פלישת אנטיגנים (גורמים זרים).

דוגמה יומיומית לגורם הפוגע בתפקוד הסרמידים בעור היא חשיפה לשמש (קרינת (UV. החשיפה מאיצה את פירוק הסרמידים, וכך פוגעת באופן ישיר בתפקוד של העור כמחסום. כך, העור מאבד מתכונותיו הטבעיות של חוזק וגמישות. ממאמר שפורסם בנובמבר 2010 על ידי המרכז הרפואי של אוניברסיטת אריזונה, ניתן ללמוד שבעור צעיר ובריא מתקיים מאזן של ייצור ופירוק של סרמידים; אך עם הגיל רמת הסרמידים בעור יורדת משמעותית, וחומצות השומן הבלתי רוויות המקנות לתא את חוזקו וגמישותו מוחלפות בחומצות שומן פחות רוויות. שינויים ביוכימיים אלה באים לידי ביטוי בתופעות של הזדקנות והיחלשות העור, הופעת קמטים ופגיעה בתפקוד העור כמחסום.

בדרך כלל שימוש בתכשירי לחות מספק הקלה ושיפור במראה העור, אך לרוב השינוי אינו מושג לאורך זמן. היתרון בשילוב של סרמידים צמחיים במוצר קוסמטי הוא יצירת הסינתזה הדרושה לשיפור מנגנוני ההגנה הטבעיים – והשגת פתרון טוב יותר לאורך זמן. מתן חיצוני של סרמידים משמש טיפול יעיל להתחדשות של עור יבש וקשקשי, ומסייע לעור לשמור על הלחות שלו, ולהתמודד עם כניסת אנטיגנים. מסכת הלחות של ,L.RAPHAEL GENEVE המכילה תערובת מטוהרת של סרמידים צמחיים, משקמת ומחזקת את פעולת המגן התוך-תאי של העור ומעניקה לו "זריקת" לחות. מסכת הלחות מעניקה הידוק מיידי לעור ומטשטשת קווים דקים וקמטים. למסכה יש תכונות אנטי אייגי'נג גם הודות לשילוב תמצית אכיניציאה, חלבון חיטה, שמן קמומיל וגליקול.

השאר תגובה